Фото: Дете изело 42 магнети од фрижидер

Loading...

Чудна вест ни доаѓа од Русија. Шеснаесетмесечно бебе од рускиот град Челабињска било оставено на две минути само, без својата мајка во кујната.
За тоа време, бебето успеало да изеде неверојатни, рекордни, 42 магнети што ги земало од фрижидерот во кујната. Откако мајката сфатила што се случува, панично го однела детето во болница, каде по снимката на стомакот, докторите ги изброиле 42 магнети. „За време на мојата 20 годишна кариера сум бил во ситуација да вадам се и сешто што луѓето голтнале во своите тела. Сум вадел и магнети, еднаш дури и 20, но ова бебе ги собори сите рекорди!“ изјави шефот на педијатрија – Николај Ростовчев.
Бебето е добро, и моментално се опоравува во болницата.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Чудна вест ни доаѓа од Русија. Шеснаесетмесечно бебе од рускиот град Челабињска било оставено на две минути само, без

loading...