Фото: Девојката на Мартин Чилиќ веќе е топ тема

Loading...

Понежната половина на овогодинешниот победник на УС опен во фокусот на медиумите.Хрватскиот тенисер Марин Чилиќ ја освои својата прва Грен Слем титула во кариерата откако триумфираше на УС Опен, совладувајќи го јапонецот Кеј Нишикори со 3-0 во сетови во големото финале.
Покрај Марин Чилиќ, голема слава по неговата победа на УС Опен, стекна се разбира и неговата понежна половина, Кристина Милкович која на синоќешното финале беше мета на бројните фоторепортери, а се разбира, убавата Кристина вниманието го привлече и со својата убавина.Хрватскиот тенисер Марин Чилиќ ја освои својата прва Грен Слем титула во кариерата откако триумфираше на УС Опен, совладувајќи го јапонецот Кеј Ниш

loading...
Loading...