ФОТО: Дивјак и директор делат иста страст -разменуваат рецепти за готвење на човечко месо

Loading...

На Гилберт Валеј моментално му се суди дека убил и зготвил неколку жени и девојки. Додека полицијата пребарувала докази во неговиот двор, британскиот медицински техничар Дејл Болингер (57) синоќа ги негирал гласините дека му помагал на њујоршкиот полицаец за киднапирање, силување и јадење на женски жртви.
Поточно, Болингер бил уапсен откако било објавено дека “канибал полицаецот “Гилберт (28), за кој се смета дека убил и сварил неколку жени, имал помагачи во Англија.
Дејл Болингер наводно минатото лето, изел петгодишно момче и една црнкиња, а Валеј го советувал да ја искористи маста од градите на жртвата за варење на пудинг и помфрит. Тој имал рецепт и за човековата утроба. Го советувал да ги отсече нозете на жртвата и да ги пече на скара, за кои тврди дека се многу вкусни. Исто така, тој рекол дека жртвите треба кратко време да се печат, за месото да остане сочно.
– Месото не е како свинско, тоа е многу добро … јадев црна жена и бел човек – пишува Болингер, во изјавата за британскиот Телеграф
Валеј се понудил да дојде со него и да му помогне да ја убие неговата сопруга, а се понудил и да донесе анестетик и месарски нож.
Освен Дејл уапсен е уште еден 30-годишник. Меѓу другото беа обвинети за поседување на фотографии прикажувајќи ја сексуалната злоупотреба на децата.
– Ништо од тоа не беше реално, сето тоа е само фантазија. Бев глупав, бидејќи зборував глупости на интернет и ги објавувував затоа што мислев дека е смешно – рече Болингер.
Њујоршкиот полицаец е осомничен одкако неговата сопруга Кетлин (27) го фатила како на интернет прелистувал канибализам.На Гилберт Валеј моментално му се суди дека убил и зготвил неколку жени и девојки. Додека полицијата пребарувала доказ

loading...