ФОТО: Додека чекаат депортација, руските хулигани одлучија да го направат ова!

Навивачите на руската репрезентација деновиве ги очекува депортација, но како што најавуваат, тие планираат да се вратат на мечот против Велс.Дваесет хулигани се наоѓаат во притвор, а додека не дојде време за враќање во Русија, навивачите одлучија малку да фатат боја!
На социјалните мрежи беше објавена фотографија како притворениците се сончаат, а веруваме дека со ладни глави разработуваат стратегија за враќање во Франција.

Arrested Russian fans waiting in immigration detention center,before being deported back to Russia pic.twitter.com/m7FrHQOXeR
— From The Stands (@from_thestands) June 18, 2016

Пронајдете не на следниве мрежи: