Фото: Една лоша одлука ги чинела живот!

Трагична судбина ги снајде мајката и ќерката од фотографијата, поради одлука која во моментот изгледала доста рационална. Семејството завршило трагично, сакајќи да го прослави Денот на благодарноста заедно во Тексас, САД.
Имено на 16-ти ноември, минатата година, Кети Невил (38) заедно со нејзиниот сопруг Стив и нивните син и ќерка, Вил и Лорен возеле од Френклин за Тексас.
Тие првично планирале да ја поминат ноќта во Тексаркана, но се предомислиле и одлучиле да возат директно за Тексас. Оваа одлука ги чинела живот бидејќи им се случила ужасна сообраќајна несреќа кога 36-годишниот Џон Дејвид Коу удрил во нивниот автомобил.
Мајката Кети починала на лице место, додека пак Лорен поминала 161 ден во болница, закрепнувајќи од сериозните повреди со кои се здобила.
Минатиот вторник, Коу бил осуден на 10 години затвор, откако се здобил со неколку сериозни обвиненија меѓу кои и возење под дејство на алкохол.Семејството завршило трагично, сакајќи да го прослави Денот на благодарноста заедно во Тексас, САД.
Имено на 16-ти ноември, минатата г

Пронајдете не на следниве мрежи: