Фото: Еве како ќе изгледа секси календарот на Пирели за 2014 година

Најдобрите светски топ-модели ги здружија силите за да го разубават календарот на еден од најпознатите производители на гуми во светот.
 Италијанскиот бренд Пирели веќе со години наназад ги има најубавите жени на светот на фотографиите за својот календар. За 2014 година, календарот за јубилејното 50 годишно постоење на овој бренд го красат Хелена Кристенсен, Каролина Куркова, Алесандра Амбросио, Миранда Кер, Алек Век и Исабели Фонтана.

На фотографиите светските топ-модели изгледаат феноменално во бели кошули, џемпери и секако, високи потпетици. Календарот ќе биде промовиран официјално оваа есен во Милано, а за фотографијата се погрижија вештите фотографи Петар Линдбергх и Патрик Демарчеилера.
Италијанскиот бренд Пирели веќе со години наназад ги има најубавите жени на светот на фотографиите за својот кале

Пронајдете не на следниве мрежи: