Фото: Еве како Путин пристигнува на Велигденска литургија!

Loading...

Еден од највлијателните и најпочитувани светски лидери, Владими Путин во црква оди со голем стил. Така беше и овој пат, кога во колона од автомобили се упати кон Крамот на Христовото спасение
 Иако московските улици се преполни со автомобили, во моментот кога претседателот тргна кон црквата, на улиците немаше никој. По доаѓањето во Храмот каде литургијата ја водеше рускиот патријарх Кирил, во молитвата му се придружи премиерот Дмитриј Медведев со сопругата.

 

 

извор: курир.мкИако московските улици се преполни со автомобили, во моментот кога претседателот тргна кон црквата, на улиците немаше никој. По доаѓањето во

loading...
Loading...