Фото: Петардата што Бразил ја прими од Германија го расплака Роналдо

Петардата што Бразил ја прими од Германија го расплака и големиот напаѓач на „кариоките“ Роналдо Луис Назарио да Лима.Петардата што Бразил ја прими од Германија го расплака и големиот напаѓач на „кариоките“ Роналдо Луис Назарио да Лима. Доскорешниот најдобар стрелец на мундијалите пушти и некоја солза, а мораше и да му го препушти врвот на вечната листа на стрелците на Мирослав Клосе.
Вечерва 36-годишниот напаѓач на Германија постигна гол и со 16 погодоци вкупно на Светските првенства го мина Риналдо, кој е втор со 15 гола.
РепубликаПетардата што Бразил ја прими од Германија го расплака и големиот напаѓач на „кариоките“ Роналдо Луис Назарио да Лима. Доскорешниот нај

Пронајдете не на следниве мрежи: