ФОТО: Фудбалери на Манчестер Јунајтед пијани во друштво на проститутка!

Фудбалерите на Манчестер јунајтед, Дани Велбек, Том Клеверли и Ешли Јанг едвај се движеле низ улиците, во алкохолизирана состојба ноќта меѓу четвртокот и петокот
 Британските медиуми пренесоа слики како ѕвездите на Манчестер јунајтед се опиваат по поразот од Баерн (1:3) и елиминацијата од Лигата на шампионите.
На фотографијата се гледаат тројцата играчи како пијани се “влечат“ по улица со шишиња во рака.

 Во нивно друштво била и една проститутка, која ја нападнале играчите на „црвените ѓаволи“.
Оваа вест наиде на остра реакција кај навивачите на Јунајтед, но од клубот досега никој не се огласи.Британските медиуми пренесоа слики како ѕвездите на Манчестер јунајтед се опиваат по поразот од Баерн (1:3) и елиминацијата од Лигата на шампионите

Пронајдете не на следниве мрежи: