ФОТО: Го растури бракот на својот пријател, па уште и го провоцира на Твитер!

Loading...

Мауро Икарди на својот Твитер профил објави фотографија која се разбира беше наменета како провокација за неговиот некогашен пријател Макси Лопез
 Приказната веќе ви е позната. Двајцата Аргентинци Макси Лопез и Мауро Икарди беа неразделни пријатели се додека вториот не му ја украде сопругата на својот сонародник. Лопез настапува за Сампдорија, а Икарди за Интер.
Овие двајца фудбалери за прв пат во неделата, откако пријателството го прекинаа поради Ванда, се појавија еден против друг на теренот.
Лопез секако пред почетокот на мечот одби да се поздрави со неговиот некогашен пријател, кој неколку дена подоцна продолжи да објавува провокативни фотографии на својот Твитер профил.
Објави фотографија како со шета со синот на Лопез и тоа во дресот на Интер, а потоа објави нова фотографија уште попровокативна и воедно напиша:

 
„Зошто Ванда секогаш ме тера вака да возам“?

Овој знак со прстите кој го направи Икарди, според италијанските медиуми на аргентински начин значат рогови. Сега веројатно на сите ви е јасно што сакаше да каже Икарди и за кого беше наменета оваа фотографија.Приказната веќе ви е позната. Двајцата Аргентинци Макси Лопез и Мауро Икарди беа неразделни пријатели се додека вториот не му ја украде сопругата н

loading...
Loading...