Фото: ЃОКОВИЌ СО СИНОТ во раце ви посака среќна Бадникова вечер

Loading...

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ на сите православни верници им посака среќна Бадникова вечер.Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ во кругот на семејството ги поминува Божиќните празници. Познат како голем верник меѓу спортистите, Новак на сите верници им посака среќна Бадникова вечера.
– Ништо не може да се спореди со ова. Времето со семејството пред Божиќ. Среќна Бадникова вечер – напиша Новак покрај фотографијата на која во прегратки го држи синот Стефан.

 

Инаку Ѓоковиќ успешно ја започна 2015 година бидејќи во првото коло на турнирот во Доха го совлада колегата Дејвис .
Кај кои од македонските познати личности се падна паричката? Погледнете ТУКАНајдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ во кругот на семејството ги поминува Божиќните празници. Познат како голем верник меѓу спортистите, Нова

loading...
Loading...