Фото: Хју Џекман по трет пат опериран од рак на кожата!

Loading...

Славниот актер уште еднаш апелираше до сите, задолжително да користат заштитни креми за сончање.Австралискиот актер Хју Џекмен по трет пат во текот на годината се бори против ракот на кожата.
Популарниот „Вулверин“ во декември минатата година објави фотографија на „Инстаграм“ со која напиша дека има карцином кој за среќа е откриен на време.
„Карцином уште еднаш. Сега е отстранет. Фала му на др. Алб и др. Ариан. Ве молам! Ве молам! Носете заштита од сонце – напиша  Џекмен.
„Реален сум за иднината и повеќе од веројатно е дека ќе морам да одам на уште неколку операции, што е вообичаено за Австралијанец, особено за човек од англиско говорно подрачје, кој пораснал во Австралија, затоа што воопшто не се сеќавам дека некој ми рекол да ставам крема за сончање“. Австралискиот актер Хју Џекмен по трет пат во текот на годината се бори против ракот на кожата.
Популарниот „Вулверин“ во декем

loading...
Loading...