Фото: ИНТЕРЕСНО ДОБРЕДОЈДЕ – Линдегард го провоцира Фердинанд

Рио Фердинанд ова лето премина во редовите на Квинс Парк Ренџерс.Резервниот голман на Јунајтед му посакува интересно „добредојде“ на Фердинанд, кој предстојниот викенд се враќа на „Олд Трафорд“, но како фудбалер на КПР.
Како што може да видите, фотографијата е направена во многу интересен момент, а уште поинтересен е коментарот кој Линдегард го напиша.
„Рио се враќа во недела на „Олд Трафорд“. Едвај чекам да го видам, иако би можело да биде непријатно!“, напиша Линдегард во коментар на оваа слика, која ја објавил на својот „Инстаграм“ профил.

Извор: sport365Резервниот голман на Јунајтед му посакува интересно „добредојде“ на Фердинанд, кој предстојниот викенд се враќа на „Олд Трафорд&l

Пронајдете не на следниве мрежи: