Фото: Историскиот момент, големата македонска фудбалска надеж влегува на теренот

Давид Бабунски одигра маестрална партија за Македонската фудбалска селекција на пријателскиот натпревар против Бугарија.59-тата минута беше историскиот момент за нашиот млад и талентиран фудбалер, Давид Бабунски, кој неодамна потпиша и професионален договор со екипата на Барселона „Б“.
Младиот Бабунски во тие моменти го замени Горан Пандев и одигра перфектна завршница на мечот.
Фото: Фудбалска репрезентација на Македонија (Facebook)59-тата минута беше историскиот момент за нашиот млад и талентиран фудбалер, Давид Бабунски, кој неодамна потпиша и пр

Пронајдете не на следниве мрежи: