Фото: Иван Ракитиќ сочно го бакна неговиот соиграч Даниел Карико

Понесени од атмосверата….Фудбалерите на Севилја беа подобри во пенал рулетот од Бенфика во финалето на Лига Европа, а за време на славењето беше забележана една необична ситуација.
На фотографијата се играчот на Севилја Иван Ракитиќ кој со сочен бакнеж се поздрави со неговиот соиграч Даниел Карико.
Социјалните мрежи беа преполни со коментари дали е во прашање хомосексуална прослава или само е момент на силни емоции.Фудбалерите на Севилја беа подобри во пенал рулетот од Бенфика во финалето на Лига Европа, а за време на славењето беше забележана една необична си

Пронајдете не на следниве мрежи: