Фото: Каква ќе биде бината за големиот концерт на Бон Џови?

Легендарниот рок бенд Бон Џови во својата европска турнеја го вметна и главниот град на Буграија, Софија.
 
Концертот на Бон Џови ќе се одржи на 14-ти мај на стадионот „Васил Левски“. Бината ќе изгледа во вид на автомобил, а за да се пренесе потребни биле 64 камиони и персонал за дополнителна поддршка.

Турнејата под мотото „Because we can“ ќе го промовира новиот албум на бендот „What about Now“, кој е закажан за следната година, но ќе ги изведуваат и нивните легендарни хитови како што се „Livin’ on a prayer“, „It’s my life“, „Always“, „Wanted dead or alive“, „Bad Medicine“…
Картите за концертот се во продажба од денес од 9 часот, а онлајн продажбата започнува во понеделник 5ти ноември, преку Eventim мрежата. Првите 500 карти ќе се продаваат со попуст од 10 лева (5€).
За утрешниот концерт се очекуваат повеќе од 50.000 посетители.

Легендарниот рок бенд Бон Џови во својата европска турнеја го вметна и главниот град на Буграија, Софија.

Пронајдете не на следниве мрежи: