Фото: Ќе го препознаете ли Пандев на фотографијава?

Loading...

Дали ќе успеете да го препознаете Пандев на фотографијава?Оваа фотографија на Пандев е направена во дресот на „АБЦ“, тогаш како „Агростарт АБЦ“ од Струмица.
Македонскиот капитен ги помина младинските категории на Беласица, играше запрвиот тим на струмичката екипа, а потоа се пресели во Интер. Беше позајмуван наСпеција и Анкона, а потоа Лацио го откупи неговиот договор.
По неколку сезони минати во римскиот тим се врати во Интер, освои шампионскатитула, италијанскиот Куп и Лигата на шампионите, за да потоа биде продаден наНаполи.
Извор:strumicacity.comОваа фотографија на Пандев е направена во дресот на „АБЦ“, тогаш како „Агростарт АБЦ“ од

loading...
Loading...