Фото: Кога хирургијата ќе излезе од контрола – Најлошите пластични операции!

Loading...

На сите добро ни е познато дека славните личности се големи обожаватели на пластичната хирургија. Но во некои случаи модерната пластична реконструктивна хирургија им избегала од контрола на овие ѕвезди и убавиот, природен изглед отишол во неповрат. Погледнете ги најлошите:Микаела Романини

Позната е по употребата на колаген за зголемување на усните. Таа досега има потрошено многу пари, но очигледно попусто бидејќи изгледа прилично лошо. 
Аманда Лепор

Некогаш момче, Аманда е најпознатиот трансексуалец која стана позната по огромниот број на пластични операции. Првата операција ја направила кога имала само 15 години, а кратко по неа, го сменила и полот.

 
Џеки Сталоне

Позната бидејќи најверојатно е онаа која има направено најразлични операции како подигнување  на веѓите, импалнти во образите и неколку операции на носот.
Донатела Верчасе

Мајкл Џексон

Кралот на поп музика живееше скандалозен живот, а засекогаш ќе остане запаметен како човекот кој ја смени бојата на кожата.
Џојшин Вајлдштајн

Оваа жена вложила четири  милиони долари во пластични операции и од себе направила чудовиште. Некогаш била многу убава, а денес изгледа како Франкештајн.

 
Џенис Дикинсон

Ханг Миоку

Овој случај влегол во историјата на пластичната хирургија како најлош резултат на сите времиња. Миоку на 28 години го наполнила лицето со специјално масло, надевајќи се дека барем малку ќе го затегне. Потоа работите се искомплицирале, па така за краток период станала вистинско чудовиште. По гостувањето на една од корејските телевизии, некој гледач се смилувал и одлучил да донира пари за операција, како барем малку би и помогнал на кутрата женичка. Следувале низа операции, но лицето и понатаму, за жал, останало уништено.Микаела Романини

loading...
Loading...