Фото: Која е најубавата личност за 2014 според „People“?

Loading...

Покрај Оскарот кој го доби за улогата во „12 години ропство“шармантната Лупита Нјонго понесе уште една интересна титула
 Списанието „People“ ја прогласи 31-годишната, грациозна, актерка за најубавата личност во 2014 година.Освен тоа, Лупита од пред извесно време е заштитено лице на славната француска козметичка куќа „Ланком“.Што се однесува до изборот на „People“ пак, еве ја листата на првите десет личности на годинава.1. Лупита Нијонго 2. Кери Расел3. Џена Деван4. Минди Кејлинг5. Пинк6. Амбер Херд7. Габриел Јунион8. Моли Симс9. Стејси Киблер10. Кери Вашингтон Списанието „People“ ја прогласи 31-годишната, грациозна, актерка за најубавата личност во 2014 година.Освен тоа, Лупита од пред и

loading...
Loading...