Фото – Која е поубава: Сораја или Софија?

Loading...

Вчера попладнето, на единствениот фејсбук профил на сексипилната Сораја Вучелиќ се појави следната фотографија. Станува збор за паралела меѓу убавиот фото модел Сораја и прекрасната холивудска актерка Софија Вергара.
 
Двете важат за вистински секс бомби кои никого не оставаат рамнодушен со својот изглед. Сличноста помеѓу нив е и повеќе од очигледна.
Сепак, која е поубава според вас? Попрво би се одлучиле за помладата Сораја или за поискусната Софија?
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...