Фото: Која од нив е поубава? – Наоми без градник или Јелена девојката на Ноле!

Иако во понеделникот го изгуби мечот од Надал на УС Опен, Новак Ѓоковиќ не делуваше ни воопшто потиштено на хуманитарната Гала вечер која ја организираше во Њујорк, и на која присуствуваа мноштво познати лица.Помеѓу бројните познати личности кои пристигнаа, ѕвезди на хуманитарната вечер беа токму домаќините Новак Ѓоковиќ и неговата девојка Јелена Ристиќ.
Иако во понеделникот го изгуби мечот од Надал на УС Опен, Ноле на гала вечерта, која беше организирана во рамки на фондацијата Novak Djokovic Foundation, беше одлично расположен, а покрај него, со посебен сјај блескаше и неговата девојка.
Таа вечер пленеа и бројни други убавици како што се манекенките Candice Swanepoel и Camile Alves, но единствена која за малку можеше да ја засени девојката на Ноле, Јелена, беше Номи Кембал која дојде во секси црн фустан под кој не носела ниту градник.
На гала вечерта во Њујорк, каде се собираа прилози за предучилишната програма во Србија, беа и Ricky Gervais, Tommy Hilfiger, Robert DeNiro, Kate Hudson, Goldie Hawn и бројни други.Помеѓу бројните познати личности кои пристигнаа, ѕвезди на хуманитарната вечер беа токму домаќините Новак Ѓоковиќ и не

Пронајдете не на следниве мрежи: