Фото: Колку е сериозна повредата на Филип Миркуловски?

За време на синоќешниот натпревар на ЕП во Данска каде Македонија играше против репрезентацијата на Чешка, се повредија Стојчевски и Миркуловски.На неговата позиција се менуваа Пецаковски и Ангеловски, а овој пат Јоноски не доби шанса во напад.
Миркуловски издржа да го одигра натпреварот, но потоа имал силни болки во коленото. И самиот ракометар не е оптимист за повредата, но сеуште е рано да се прогнозира.На неговата позиција се менуваа Пецаковски и Ангеловски, а овој пат Јоноски не доби шанса во напад.
Миркуловски издржа да го одигра натпрев

Пронајдете не на следниве мрежи: