Фото: Комити од Дизелдорф го извадија знамето од Кутлеш пред навивачите на грчки ПАОК

Според информациите, во 75-тата минута од мечот дошло до реакција од страна на грчкиот тим и делегатот веднаш побарал да се отстрани знамето.На сцена настапила полицијата која се обидела да го отстрани знамето, но збратимената група со „Комити“, популарната навивачка група на Шалке, се спротиставила и настанала мешаница.
Исходот од целиот настан е преку 500 повредени меѓу кои има и Македонци од групата на Комити од Дизелдорф.
Првиот натпревар од плеј-оф во Лигата на Шампионите меѓу екипите на Шалке и ПАОК заврши со резултат 1-1 пред околу 50 000 гледачи на „Велтинс Арената“ во Гелзенкирхен.На сцена настапила полицијата која се обидела да го отстрани знамето, но збратимената група со „Комити“, п

Пронајдете не на следниве мрежи: