Фото: Куќата во Ло Куро

Оваа куќа е дизајнирана од архитектонското биро Schmidt Arquitectos. Се наоѓа во Церо де ло Куро, едно од најелитните маала во Сантијаго, главниот

Пронајдете не на следниве мрежи: