Фото: Македонските ракометари на „кафе-шема“ кај Пандев

Во пресрет на денешниот пријателски натпревар против репрезентацијата на Црна Гора во 17.30 часот во Струмица, македонските ракомететни репрезентативци го искористија слободното време и струмичкото сонце за дружба.Наумче Мојсоски, Филип Лазаров и Дејан Манасков се опуштаа во кафулето „19“, сопственост на македонскиот фудбалски ас Горан Пандев.
Нивните фанови, пак, ја искористија можноста да се фотографираат со нивните омилени ракометари.
 На вчерашниот ракометен меч кој беше од затворен тип, македонската репрезентација ја совлада екипата на Црна Гора.

Извор: РепубликаНаумче Мојсоски, Филип Лазаров и Дејан Манасков се опуштаа во кафулето „19“, сопственост на македонскиот ф

Пронајдете не на следниве мрежи: