Фото: Мојсовски доби специјална порака од Комитите

Комитите му испратија специјална порака на верниот партизанец Мојсовски. Вчера и завчера вистински хит беше видеото на Јутјуб на кое се гледа како Наумче Мојсовски навива за белградски Партизан на кошаркарскиот меч со Фенербахче, што наиде на остра реакција, особено кај навивачите на Вардар.

 
Затоа Комитите истакнаа парола за тој потег на ракометарот на Металург, но тоа уште повеќе го мотивираше средниот бек, кој мечот го заврши со осум гола и заедно со Ренато Вугринец беа творци на пресвртот во вториот дел.
извор.mkd.mkВчера и завчера вистински хит беше видеото на Јутјуб на кое се гледа како Наумче Мојсовски навива за белградски Партизан на кошаркарскиот

Пронајдете не на следниве мрежи: