Фото на денот: Детенце се нурна во каучот на Барак Обама

Loading...

Во рамките на фотографиите кои ја покажуваат неофицијалната атмосфера „зад сцените“ во седиштето на американскиот претседател, се појави и една на која едно детенце очигледно знае да се забавува.Барак Обама го угости семејството на агентот од Тајната служба, кој наскоро заминува во пензија. На синот на агентот изгледа не му било интересно, па решил да се забавува.
И додека неговите родители разговарале со претседателот на САД, детето се нурнало во каучот.
Фотографиите се направени во јуни, но дури сега се објавени на страницата на Белата Куќа, на сајтот „Фликр“.Барак Обама го угости семејството на агентот од Тајната служба, кој наскоро заминува во пензија. На синот на агентот изгледа не му било интересно,

loading...
Loading...