Фото на денот: Миркуловски брани за Металург

Фото на денот: Миркуловски на голот на Металург!Во несекојдневна ситуација се најде Филип Миркуловски на средбата Металург – Брест Мешков. Играјки со маркер тој не успеа да се замени со Мијатовиќ, па мораше да застане и да брани на голот. Прими гол, но малку фалеше и да го одбрани ударот. Во несекојдневна ситуација се најде Филип Миркуловски на средбата Металург – Брест Мешков. Играјки со маркер тој не успеа да се замени с

Пронајдете не на следниве мрежи: