Фото: Наумче на тренинг: Металург со полн состав се подготвува за Колдинг

РК Металург се подготвуваат за осминафиналниот дуел против Колдинг.Избраниците на Лино Червар тренираат во полн состав. Кон тимот се приклучија Атман и Вугринец кои поради повредите пропуштија неколку значајни натпревари Лигата на шампионите како и во регионалната СЕХА лига.

Ракометарите на Металург комплетни работат на подготовката на екипата за осминафиналниот дуел со Колдинг. По долг период Атман работи со тимот, но Червар сеуште незнае со колкав процент ќе може да смета на русинот, но во секој случај се надева дека екипата ќе биде комплетна и максимално психичко-физички подготвена да го дочека првиот дуел во Скопје.
Но, столбот на тимот Наумче Мојсовски сеуште се рехабилитира по повредата и не се знае кога точно ќе им се врати на своите соиграчи во тимот.
Прочитајте повеќе на спорт365Избраниците на Лино Червар тренираат во полн состав. Кон тимот се приклучија Атман и Вугринец кои поради повредите пропуштија неколку значајни натп

Пронајдете не на следниве мрежи: