Фото: Навивач влета на терен за да го тепа Роналдо!

Навивачите на Галатасарај тешко го поднесоа срамот и поразот од 1-6 против Реал Мадрид, а еден од нив влета на теренот на „Турк Телеком“ арена за да го нападне Кристијано Роналдо.Обезбедувањето реагираше брзо и го спречи блискиот контакт на неодговорниот симпатизер на Галата и популарниот CR7. 
Португалскиот ас во Реал Мадрид одигра брилијантен меч и со хет-трик и една асистенција го разби домашниот тим и ги доведе до очај навивачите на турскиот гигант.
УЕФА сигурно ќе го казни Галатасарај парично поради инцидентот, а можно е во Истанбул да нема публика на некој од следните мечеви во Лигата на шампионите.Обезбедувањето реагираше брзо и го спречи блискиот контакт на неодговорниот симпатизер на Галата и популарниот CR7.

Пронајдете не на следниве мрежи: