Фото: Навивачите на Металург испратија порака

Металург славеше над Колдинг во првиот дуел од осминафиналната фаза во Лигата на Шампионите со 23-17.Металурзите славеа убедлива победа со која ќе патуваат на реванш дуелот во Данска.
На натпреварот во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, Металург имаше фантастична поддршка каде зад себе имаше преполни трибини со навивачи и поддржувачи.
Прочитајте повеќе на спорт365Металурзите славеа убедлива победа со која ќе патуваат на реванш дуелот во Данска.
На натпреварот во арената „Борис Трајковски“

Пронајдете не на следниве мрежи: