Фото: Нејмар се радуваше, „Нејмар“ грицкаше нокти

Се дружиме со мошне популарната фејсбук група „Troll Football“.Оваа мошне популарна фејсбук група брои повеќе од 2 милиони големи фудбалски фанатици кои секојдневно се забавуваат и смејат со интересните и иновативно смешни фотографии кои ги објавува оваа група.
Еве што е поентата, веројатно забележувате и самите, на мечот од Супер Купот на Шпанија меѓу екипите на Атлетико Мадрид и Барселона, кој заврши со резултат 1-1, фотоапаратите фатија интересен момент.
Имено, Нејмар го постигна израмнувачкиот погодок, по поведоносниот на Виља за Атлетико Мадрид.
Па, забележувате дека Нејмар се радува, додека пак навивачот на Атлетико Мадрид кој на некој начин личи на бразилецот си грицка нокти, да, токму така, си грицка нокти човекот…Оваа мошне популарна фејсбук група брои повеќе од 2 милиони големи фудбалски фанатици кои секојдневно се забавуваат и

Пронајдете не на следниве мрежи: