Фото: Никој не би го препознал – Шумахер ослабнал 20 килограми

Да не се знае дека е во болничка постела, никој од посетителите во болницата во Гренобол не би можел да го препознае повеќекратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер.Ситуацијата на Шумахер не се променила, се уште е во вештачка кома, но според неофицијалните информации, изгубил дури 20 килограми, па сега неговото тело едвај има околу 50 килограми.
Марк Медер (68) главниот доктор на клиниката за рехабилитација во Басел, смета дека се се помали шансите дека Шумахер ќе закрепне во целост.
„Неговата позната насмевка веројатно повеќе нема да ја гледаме. Колку е некој подолго во кома, помали се шансите мозокот сосема да заздрави. Шумахер веројатно ќе има последици“- вели Медер за Блик.Ситуацијата на Шумахер не се променила, се уште е во вештачка кома, но според неофицијалните информации, изгубил дури 20 килограми, па сега неговот

Пронајдете не на следниве мрежи: