Фото: Никој не е поголем од клубот, но сеуште го сакаме Руни…

Навивачите на екипата на Манчестер Јунајтед, на вчерашниот „Комјунити Шилд“ преку транспаренти испратија јасна порака во однос на сагата поврзана со Вејн Руни.Сагата околу Вејн Руни дали ќе остане или ќе замине од клубот продолжува, шпекулациите од ден на ден се зголемуваат, едните велат дека ќе остане во Манчестер Јунајтед, другите велат дека сепак ќе си замине.
Својот коментар во однос на ова прашање го дадоа и навивачите на англискиот шампион, кои на натпреварот против Виган, каде нивниот тим со 2-0 го освои трофејот, испратија јасна порака и до Вејн Руни, но, и до управата на тимот.
Еве еден интересен транспарент кој остана забележан, на него јасно се вели „Никој не е поголем од клубот, но, Ние сеуште го сакаме Вејн Руни“.Сагата околу Вејн Руни дали ќе остане или ќе замине од клубот продолжува, шпекулациите од ден на ден се зголемуваат, е

Пронајдете не на следниве мрежи: