Фото: Ноле пржи јајца на теренот!

Новак Ѓоковиќ објави фотографија од јајце кое се пржи на подлогата на која играат – загреана до 60 степени целзиусови.Овие денови, температурата во Мелбурн не се спушта под 40 степени целзиусови.
На својот Twitter профил Ноле напиша: „Еве како беше. Фала на сите што се толку доследни и страсни кон овој спорт“, во прилог со сликата од јајцето кое се пржи.
Организаторите воведоа правило дека мечот може да се прекине поради големите жештини и дека ќе внимава во кое време се играат натпреварите.
На следната страна погледнете ја фотографијата што ја објави Новак Ѓоковиќ!

 

 Овие денови, температурата во Мелбурн не се спушта под 40 степени целзиусови.
На својот Twitter профил Ноле напиша: „Еве како беше. Ф

Пронајдете не на следниве мрежи: