Фото: Откриен споменик на Ејми Вајнхаус

Бронзената статуа Ејми Вајнхаус, денес е откриена во лондосни Кемден, токму на нејзиниот 31 роденден, 3 години откако почина поради труење со алкох

Пронајдете не на следниве мрежи: