ФОТО: Ова е најсилниот фудбалер на светот!

Адебајо Акинфенва дефинитивно е најсилниот човек во фудбалот.Тој се претстави во одлично светло на подготвителниот натпревар кој се одигра помеѓу неговиот тим-Челзи и Вимблдон.
Акинфенва важи за најсилен фудбалер поради способноста да подигне товар тежок 180 килограми.
Прашањето е, кој би се осмелил него да го чува?
Тој се претстави во одлично светло на подготвителниот натпревар кој се одигра помеѓу неговиот тим-Челзи и Вимблдон.
Акинфенва важи за најси

Пронајдете не на следниве мрежи: