Фото: Ова се себични познати личности кои не сакаат деца!

Loading...

Тие се талентирани, убави, богати и успешни, но не сакаат нивниот генетски материјал да го пренесат на следната генерација. Тука се најголемите холивудски ѕвезди кои јавно признале дека никогаш не сакаат да станат родители.Џорџ Клуни
Еден од најпознатите актери на денешницата познат е и по тоа што отворено говори дека не сака повторно да стапи во брак ниту да има дете.
– Секогаш знаев дека татковството не е за мене. Воспитувањето на децата бара огромна посветеност и на човек мора да му биде приоритет во животот. За мене, приоритет е мојата работа. Ова е причината зошто никогаш нема да се оженам повторно, вели Клуни.

 

Камерон Дијаз
Пред четири години Камерон Дијаз јавно кажа дека мајчинството не е за неа.
-Јас водам навистина неверојатен живот. Но тој животот е таков бидејќи немам деца, вели една од омилените холивудски русокоси.

Рене Зелвегер
Рене е уште една холивудска ѕвезда која е искрена во врска со својата желба да нема потомство.
– Мајчинството никогаш не било мојата амбиција. Генерално никогаш не размислувам така и никогаш не се случило да си кажам на пример дека до 19 години ќе направам нешто, или дека на 25 години ќе имам одредена позиција во животот. Јас живеам од ден за ден и работите ги прифаќам онакви какви што се случуваат. Само сакам да бидам независна и да бидам во можност да се грижам за себе, вели Зелвегер.

 

Ким Картел
Ѕвездата од серијата „Сексот и градот ” во реалноста не личи многу на Саманта чиј лик го толкува, но ниту двете не сакаат деца.
– Додека одговарав на прашања за тоа кога или дали ќе имам деца, цело време ми се чинеше дека не сум подготвена да го направат тој голем чекор. Биолошкото мајчинството едноставно не е искуство кое ќе го проживеам во текот на оваа животна авантура, вели Ким.Џорџ Клуни
Еден од најпознатите актери на денешницата познат е и

loading...
Loading...