ФОТО: Оваа фотографија го згрози светот!

Loading...

Овој викенд на социјалните мрежи се појави фотографија од едно весело друштво како позира за селфи во близина на мостот во Лос Анџелес. Но, за работата да биде уште полоша, тие беа свесни дека зад нивниот грб се одвива неверојатна животна драма.Најмалку 14 возачи излегоа од автомобилите за да се сликаат за спомен кога мостот беше затворен поради случај на самоубиство!
Додека тие позирале, на само десетина километри зад нив полицијата се обидувала да преговара со неименуваниот маж кој се заканувал дека ќе скокне од мостот.
На спорната фотографија се гледа маж кој седи на оградата од мостот, а добро расположената селфи група го сфатила тоа како добра забава.

 
За сето ова се развила жестока дебата на Твитер, со многу критики на сметка на ваквиот вид фотографирање, но и со низа коментари кои беа против „лажните“ моралисти.
По три часа убедување, полицијата успеа да го убеди непознатиот маж дека скокот од оградата би бил бесмислен и тој се откажал од обидот за самоубиство.
Најмалку 14 возачи излегоа од автомобилите за да се сликаат за спомен кога мостот беше затворен поради случај на самоубиство!
Додека тие по

loading...
Loading...