ФОТО: Оваа Македонка со жар го бодреше Реал Мадрид во Софија

Шпанскиот весник „Марка“ објави галерија фотографии од мечот помеѓу Лудогорец и Реал Мадрид кој беше одигран во Софија, а на една од фотографиите се најде и Македонката Марија Дишовска.Инаку, Марија беше дел од групата 200 Македонци кои се фанови на Реал Мадрид и кои синоќа го бодреа својот омилен тим на стадионот во Софија.
„Пења Мадридиста де Македонија“ е официјалниот фан клуб на Реал Мадрид во нашата држава, кој беше главен организатор за ова патување. Неколку членови на оваа навивачка група се сретнаа со поранешниот фудбалер на Реал, а сега директор на клубот за институционални врски Емилио Бутрагењо.
Инаку, Марија беше дел од групата 200 Македонци кои се фанови на Реал Мадрид и кои синоќа го бодреа својот омилен тим на стадионот во Софија.

Пронајдете не на следниве мрежи: