Фото: Почина боксерот од Rocky V

Loading...

Боксерот Томи Морисон, кој глумеше во петтото продолжение од серијалот за Роки, почина во неделата, во болница во ОмахаБоксерот Томи Морисон, кој глумеше во петтото продолжение од серијалот за Роки, почина во неделата, во болница во Омаха.
Поранешниот боксерски првак во тешка категорија Томи Морисон почина на негова 44 годишна возраст, пренесува CNN.
Тони Холден, неговиот поранешен промотор кој за смртта на боксерот ги извести медиумите, не сакаше да ги коментира причините за смртта.

Титулата светски првак во тешка категорија ја освои во 1993 година, поразувајќи го Џорџ Форман. Боксерот во 1996 година објави дека е ХИВ позитивен, но во наредните години тврдеше дека резултатите од тестот биле лажно позитивни.Боксерот Томи Морисон, кој глумеше во петтото продолжение од серијалот за Роки, почина во неделата, во болница во Омах

loading...
Loading...