ФОТО: Погледнете како изгледа денес слаткото девојче од „Пипи долгиот чорап“

Пипи Долгиот Чорап на сите ни буди прекрасни спомени од детството. Базирана на истоимената книга за деца на Астрид Линдгрен, оваа телевизиска серија снимена во далечната 1969 година, претставува еден од најпродаваните шведски телевизиски проекти од историјата на сериите.Актерката што ја толкуваше главната улога, односно улогата на Пипи долгиот чорап, денес има 55 години.
Нејзиното име е Ингер Нилсон, родена е на 4. мај во 1959. година, а само 10 години подоцна Нилсон веќе станува планетарно популарна млада актерка благодарение на Пипи.

Погледнете како изгледа таа денес:
Актерката што ја толкуваше главната улога, односно улогата на Пипи долгиот чорап, денес има 55 години.
Нејзиното име е Ингер Нилсон, родена

Пронајдете не на следниве мрежи: