Фото: Поради оваа гола и згодна убавица Марсело синоќа даде автогол?!

Дефанзивецот на бразилската репрезентација Марсело ја израдува хрватската репрезентација кога синоќа на стартот на првенството си даде автогол.Следеше голем шок и неверување во бразилската публика, но подоцна се пронајдени „доказите“ кои откриваат поради што овој фудбалер така „киксна“ на натпреварот.
Имено во публиката се нашла една девојка, па на друштвените мрежи  се појавиле многу фотографии за кои се сомнева дека се причината поради што Марсело дал погрешен гол.
На хуморот никогаш не му е доста па така си најде место и во ова случување…
Погледнете…

 
 

La distracción de Marcelo en el autogol pic.twitter.com/BDm6f74krC
— Fútbol (@Futbool_Fotos) June 12, 2014
Следеше голем шок и неверување во бразилската публика, но подоцна се пронајдени „доказите“ кои откриваат поради што овој фудбалер така

Пронајдете не на следниве мрежи: