ФОТО: Последно збогум – Златан Ибрахимовиќ го погреба својот брат

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ се прости од својот брат Сапко (39) кој неодамна почина по долга и тешка болест.
Погребот беше изврше

Пронајдете не на следниве мрежи: