ФОТО: Познати дами кои претерале со шминкањето

Лош ден, лоши совети од стилистите…било како било, Тајра Бенкс, Никол Кидман, Бијонсе…само се некои од познатите ѕвезди кои пред папараците се појавиле во едно сосема необично издание. Погледнете што никако не треба да правите кога станува збор за шминкањето.Никол Кидман
Премногу пудра која не е правилно распоредена на нејзиното прекрасно лице делува како да кивнала во брашно.

Тајра Бенкс
Оваа убавица не е склона кон „инцидентно“ шминкање, но „смоуки ајс“ техниката до слепоочниците секако дека е непримерена Во ова издание таа делува повеќе размачкано, отколку нашминкано.

Бијонсе
Музичката ѕвезда очигледно ставила малку повеќе антиперспирант под пазувите.

Кара Делевињ
Вака беше нашминкана познатата манекенка на една ревија на Шанел.

Ема Ватсон
Инаку одмерена во стилска смисла, младата Ема Ватсон на една од премиерите на „Хари Потер“ одбра златен фустан. Таа малку претерала за да ја вклопи шминката, бидејќи на доволно нашминканите очи додала парчиња златна сенка.
Никол Кидман
Премногу пудра која не е правилно распоредена на нејзиното прекрасно лице делува како да кивнала во брашно.

Пронајдете не на следниве мрежи: