Фото: Познатиот фудбалер „улови“ згодна русокоса!

Лука Модриќ беше „уловен“ во друштво на русокоса девојка во ноќен клуб во Лос АнџелесРусокосиот фудбалер, Лука Модриќ кој игра за шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрид во моментов се наоѓа во Лос Анџелес каде се подготвува за новата фудбалска сезона.
Но, дека подготовките не се само тежок и напорен тренинг, туку фудбалерите имаат и слободно време за забава, сведочат и фотографиите кои осамнаа на службениот Твитер профил на Реал Мадрид.
Повеќе на ТЗМ.МКРусокосиот фудбалер, Лука Модриќ кој игра за шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрид во моментов се наоѓа во Лос Анџелес

Пронајдете не на следниве мрежи: