Фото: Пукано врз бендот „Амадеус“ во центарот на Белград

Loading...

Непознат напаѓач пукал кон еден од членовите на бендот Амадеус.Кон клавијатуристот на бендот, Бојан Станимировиќ, било пукано среде Белград. Непознат сторител пукал кон неговото возило, но ги погодил гумите, а за среќа, Бојан не бил повреден за време на инцидентот- пишува српски Курир.
Сакаме да веруваме дека ова е случајност. Од друга страна, ништо не може да не заплаши и ако некој мисли дека “Амадеус“ ќе исчезне ако му се заканат на композиторот на песната “Моја земја“, многу се лаже, цели Аца Станимирович, фронтмен на групата.
Бендот веднаш го пријавил случајот во полиција, а полицијата трага по напаѓачот.
 Кон клавијатуристот на бендот, Бојан Станимировиќ, било пукано среде Белград. Непознат сторител пукал кон неговото воз

loading...
Loading...