Фото: Реал Мадрид го загубил Нејмар за 60.000 евра!

Во 2006 година Нејмар веќе потпишал со Реал Мадрид…Во 2006-та година, тогаш 14-годишниот Нејмар де Силва, веќе потпишал со Реал Мадрид за да настапи за младинските екипи, но трансферот во последен момент пропаднал- пишува спортскиот весник „Ас“.
Во пролетта во 2006 година, 14-годишниот Нејмар дошол на проба во „кралскиот“ клуб и одиграл неколку натпревари за кадетскиот тим, а челните лица на „кралскиот“ клуб биле задоволни од него.
За да може да настапи на тие утакмици, Нејмар морал да биде регистриран во Реал, во Фудбалскиот Сојуз на Мадрид, а весникот „Ас“ го пронајде тој документ.
Нејмар требало да остане во Мадрид, но челниците на Реал во последен час одбиле да платат 60,000 евра, колку што барал неговиот татко.
Мадрид во последните две години се обидуваше да ја поправи оваа грешка, но на крајот, Бразилецот замина во Барселона, трансфер вреден 57 милиони евра.
Извор: denar.mkВо 2006-та година, тогаш 14-годишниот Нејмар де Силва, веќе потпишал со Реал Мадрид за да настапи за младинските екипи, но трансферот во последен м

Пронајдете не на следниве мрежи: