ФОТО: Русија со полна пареа ги гради стадионите за Мундијалот во 2018 година

Светското првенство во фудбал во 2018 година треба да се одржи во Русија, иако во скандалот што ја опфати ФИФА се појавија гласини за можно откажув

Пронајдете не на следниве мрежи: