ФОТО: Шакира лееше солзи по загубата на Шпанија

Споругата на Жерар Пике, пејачката Шакира, ја бодреше Црвената фурија од ложата заедно со семјеството, синовите Милан (3) и Саша (1).Италија обезбеди место во четвртфиналето на Европското првество со победата 2-0 и така го исфрли од понатамошното натпреварување европскиот и светски првак Шпанија.
Колумбиската пејачка не можеше да ги контролора емоциите во текот на натпреварот, а по завршувањето заплака и маиот Милан, што повторно ја натажи и расплака Шакира.

Расплаканите мајка и син натажија многу навивачи на црвената фурија, со која и денеска плаче цела Шпанија.Италија обезбеди место во четвртфиналето на Европското првество со победата 2-0 и така го исфрли од понатамошното натпреварување европскиот и светс

Пронајдете не на следниве мрежи: